Републичко такмичење у програмирању робота

У Политехничкој школи у Крагујевцу је одржано је друго по реду Републичко такмичење у програмирању робота. На такмичењу, које је одржано 8. и 9 маја 2015. године учествовало је 12 екипа средњих стручних школа, које припадају Заједници машинских школа Србије. Најбоље пласирана екипа ове године је екипа Анубис (Катарина-Глорија Грујић, Александар Стојадиновић) из Машинско-електротехничке школе, Крушевац, а друго и треће место су заузеле екипе Меха.Дим (Душан Иванчић, Милош Јовановић) и МААР (Стефан Здравковић, Саша Гуцуња) обе из „Политехнике" – школе за нове технологије, Београд.

На самом такмичењу, екипе су решавале три задатка - исцртавање облика, пролазак кроз лавиринт и сакупљање предмета. Сви задаци су захтевали аутономно кретање робота. Ове године, све екипе су користиле Лего комплете, док се за наредна такмичења очекује појава и самостално конструисаних робота у школама учесницама.

Извор: Министарство просвете, науке и технилошког развоја